Niepokonany Héctor Lombard Pedroso – kubański judoka i zawodnik MMA

Redakcja

2 stycznia, 2024

Héctor Lombard to kubański judoka i artysta mieszanych sztuk walki, walczący w kategorii 66 kg. Lombard trenuje mieszane sztuki walki od 16 roku życia i posiada czarny pas w judo. Jest dwukrotnym mistrzem świata – zdobył srebrny medal na Pan American Judo Championships w 2015 roku oraz złoty na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. Lombard został również uznany za najlepszego zawodnika judo roku w 2015 roku przez Międzynarodową Federację Judo.

Wczesne życie

Lombard urodził się 9 listopada 1992 r. w Camagüey na Kubie. Jest najmłodszym z trojga dzieci. Jego ojciec, Orlando, był bokserem, a matka, Iris, judoczką, która reprezentowała Kubę na Panamerykańskich Mistrzostwach Judo. W wieku 7 lat Lombard rozpoczął treningi judo w Kubańskiej Federacji Judo. Później trenował pod okiem swojego osobistego trenera, Carlosa Esteveza, który jest również szefem Kubańskiej Federacji Judo.

Judo

Lombard zaczął uprawiać judo w wieku 7 lat, a w wieku 11 lat został kadetem Kubańskiej Federacji Judo. W 2011 r. awansował do rangi juniora i został międzynarodowym zawodnikiem juniorów. W 2015 r. Lombard awansował na poziom seniorski i w tym samym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Kuby na Mistrzostwach Świata. Lombard zadebiutował na arenie międzynarodowej dla Kuby podczas Mistrzostw Ameryki w Judo w 2011 roku, a jego pierwszy poważny międzynarodowy sukces miał miejsce podczas Pan American Judo Championships w 2015 roku, gdzie zdobył srebrny medal. W tym samym roku Lombard został mistrzem świata.

hektor mma

Mieszane Sztuki Walki

W lutym 2016 r. ogłoszono, że Lombard podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship (UFC). Lombard zadebiutował dla organizacji na UFC 204 w październiku przeciwko Abelowi Trujillo. Lombard wygrał walkę przez poddanie w trzeciej rundzie. Na UFC 207 w grudniu Lombard zmierzył się z Devinem Clarkiem i wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie.

Olimpijczyk

We wrześniu 2016 roku ogłoszono, że Lombard został dodany do olimpijskiej reprezentacji Kuby. Zadebiutował na olimpiadzie podczas zawodów judo na Igrzyskach Olimpijskich w Rio i w swoim pierwszym pojedynku pokonał Brazylijczyka Bruno Rodriguesa. Lombard zdobył kolejny złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w Brazylii.

Mistrz Świata

We wrześniu 2017 roku ogłoszono, że Lombard podpisał nowy kontrakt z UFC i miał zadebiutować na imprezie UFC Fight Night w swoim rodzinnym kraju na Kubie w październiku. Na UFC Fight Night 105 w listopadzie 2017 roku, Lombard zmierzył się z Jakiem Matthewsem w trzyrundowej walce przez poddanie. Po pojedynku, matchmaker dla UFC’s Latin America, Carlo Trappes, Jr, powiedział, że obawiali się, że Lombard nie ukończy walki ze względu na brak doświadczenia i że szukali nowego przeciwnika dla Lombarda.

Plany na przyszłość

W styczniu 2018 roku UFC podpisało nowy kontrakt z Kubą i ogłosiło, że powróci do Hawany na Kubie w maju i zorganizuje wydarzenie o nazwie UFC Fight Night 126. Lombard miał zadebiutować w UFC na tym wydarzeniu, ale został zmuszony do wycofania się z karty walk z powodu kontuzji.

Héctor Lombard jest jednym z najbardziej utytułowanych i utytułowanych judoków w historii Kuby. W swojej karierze osiągnął wiele wspaniałych rzeczy, w tym zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich i srebrny na Mistrzostwach Świata. Podobnie jak zawodnicy judo, Lombard w młodym wieku rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki i również odniósł sukces w tej dyscyplinie. Lombard zdobył wiele tytułów w judo, z których najważniejszym jest tytuł mistrza świata, a teraz chce przenieść swoją serię zwycięstw na najwyższy poziom. Dzięki treningom w judo i MMA Lombard posiada umiejętności i techniki, które pozwalają mu zostać mistrzem świata w obu dyscyplinach sportu, a dzięki ciężkiej pracy może to osiągnąć w przyszłości. Przed Lombardem rysuje się świetlana przyszłość w sporcie i oczekuje się, że stanie się wielkim symbolem kubańskiego judo i MMA.

Polecane: