Anderson Silva, brazylijski zawodnik MMA

Redakcja

9 stycznia, 2024
Rafael „Sapo” Bueno da Silva, znany zazwyczaj jako Rafael Silva, to brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki, walczący w wadze średniej. Obecnie jest związany z UFC i ma na koncie sześć wygranych walk, w których pokonał takie gwiazdy jak Chris Camozzi, Chris Leben i Antonio Carlos Jr. Silva po raz pierwszy zaczął trenować mieszane sztuki walki w 2007 roku, a w 2012 roku zadebiutował jako zawodowiec. We wczesnych latach startował głównie w zawodach brazylijskiego Jiu-Jitsu i zdobył kilka tytułów. Później przeszedł do mieszanych sztuk walki i szybko zyskał sławę.

Kariera zawodowa Silvy

Rafael Silva, pseudonim „Sapo„, jest zawodnikiem brazylijskiego Jiu-Jitsu i mieszanych sztuk walki, który od października 2015 roku walczy z Wielkiej Brytanii. Obecnie jest związany kontraktem z UFC i ma walczyć z Derekiem Brunsonem na gali UFC Fight Night: dos Anjos vs. Alvarez 5 listopada 2015 roku. Pierwsza zawodowa walka Silvy odbyła się 28 czerwca 2012 roku w jego rodzinnym mieście Rio de Janeiro, kiedy to pokonał Włocha Claudio Calcagniego przez poddanie (ankle lock). Po zwycięstwie brał udział w innych zawodach Brazylijskiego Jiu-Jitsu i Submission Grappling w Rio. W 2013 r. Silva rozpoczął rywalizację w mieszanych sztukach walki i zadebiutował na gali UFC Fight Night 32 w walce promocyjnej ze Scottem Millsem. Wygrał walkę przez poddanie w drugiej rundzie i zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w UFC.

Życie osobiste Silvy

Rafael Silva urodził się 24 stycznia 1988 roku w Rio de Janeiro, w Brazylii. Jest synem wojskowego i wychował się w bazie. Silva rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki w wieku 18 lat i zainteresował się tym sportem po obejrzeniu swojego pierwszego wydarzenia UFC, UFC 46, w 2006 roku.

Rutyna treningowa Silvy

Rafael Silva trenuje w BTG MMA Academy w Santa Cruz w Kalifornii pod okiem byłego zawodnika UFC i WEC Marka Godbeera, a także innych czołowych fighterów UFC. Rutyna treningowa Silvy obejmuje:
  • trening cardio pięć dni w tygodniu
  • Klatka piersiowa i triceps w poniedziałek
  • Plecy i biceps we wtorek
  • Nogi w środę
  • Odpoczynek w czwartek
  • 5-6 minut sprintów
  • 15 minutowe sesje sparingowe

Klucz do zwycięstwa dla Silvy

Plan Rafaela Silvy zakłada wykorzystanie jego umiejętności zapaśniczych i sprowadzenie przeciwnika na ziemię, gdzie będzie mógł wykorzystać swoje umiejętności grapplerskie do zastosowania opatentowanej blokady na kostkę. Jeśli przeciwnikowi uda się odwrócić pozycję, Silva wykorzysta swoje umiejętności w jiu-jitsu, aby poddać go i wygrać walkę.

Przyszłość Silvy

Rafael Silva podpisał niedawno kontrakt z UFC i zadebiutuje w listopadzie w walce z Derekiem Brunsonem. Po tej walce zmierzy się z nowym zawodnikiem w organizacji Jasonem Gonzalezem. Przyszłość Silvy w UFC rysuje się w jasnych barwach i ma on spory potencjał, ale musi pozostać skupiony i ciężko trenować, bo przed nim jeszcze długa droga do sprawdzenia się w UFC.

Słowa końcowe

Rafael Silva to zawodnik mieszanych sztuk walki, walczący w wadze średniej. Na co dzień trenuje w BTG MMA Academy w Santa Cruz w Kalifornii, a obecnie jest związany kontraktem z UFC. Jego umiejętności grapplerskie i submission są na najwyższym poziomie i ma przed sobą świetlaną przyszłość w UFC. Silva to ekscytujący zawodnik, który ma duży potencjał i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co potrafi w oktagonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Rafaelu Silvie, kliknij na poniższe linki, aby zobaczyć jego biografię MMA Fight i filmy z walk. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, kliknij na przycisk „Lubię to” i podziel się nim ze znajomymi.

Polecane: