Walczyć jak zawodnik wagi średniej

Redakcja

4 stycznia, 2024

Waga półśrednia to słodki punkt spektrum MMA. Nie obrywa się tak mocno jak w wadze ciężkiej, nie obrywa się tak często jak w lekkiej i ma się szanse z każdym. To idealna dywizja dla wszechstronnego zawodnika. W tym poradniku przedstawimy kluczowe atrybuty wagi średniej, jak odnieść sukces w tej wadze i podamy kilka przykładów zawodników, którzy są przykładem tych cech. Dorzucimy też kilka pomocnych wskazówek dotyczących uderzania i walki w klinczu, na wypadek gdybyś szukał dodatkowej pomocy w tych dziedzinach. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Co to jest waga średnia?

Średnia waga w wadze średniej wynosi 185 funtów. Może się to oczywiście zmienić w zależności od wielu czynników, ale w większości przypadków będzie to gdzieś w tej okolicy. Jest jednak kilka wyjątków, takich jak Georges St-Pierre, który walczył w wadze półśredniej (170 funtów), a następnie w wadze średniej (185 funtów), czy Anderson Silva, który zdobył swój pierwszy pas UFC w wadze średniej (185 funtów), a następnie powrócił do wagi średniej (209 funtów). Choć ci panowie są wyjątkowi, większość zawodników wagi średniej waży 175 funtów lub mniej.

Jak odnieść sukces w wadze średniej

Jest wielu świetnych zawodników wagi półśredniej, którzy przechodzą do wagi średniej, ale nie tak wielu, którzy robią to odwrotnie. Niekoniecznie jest to naturalna kolej rzeczy, ale jest to częste zjawisko. Jeśli jesteś zawodnikiem wagi półśredniej, który zawsze chciał walczyć w wadze średniej, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to przejście poszło tak gładko, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar do nowej dywizji. Jeśli jesteś zawodnikiem wagi półśredniej, musisz ważyć około 170 kg lub mniej, aby walczyć w wadze średniej. Jeśli należysz do wagi lekkiej, musisz ważyć około 125 funtów lub mniej. Dbaj o zdrowie. Jeśli uda Ci się pozostać na macie, będziesz miał większe szanse na zrobienie wagi i start w wadze średniej. Nie spiesz się. Stosując zasadę „powoli i systematycznie”, możesz mieć pewność, że zrobisz wagę i wystartujesz w zawodach na najwyższym poziomie.

waga srednia

Kluczowe atrybuty wielkich fighterów wagi średniej

Teraz, gdy już omówiliśmy, co jest potrzebne, by odnieść sukces w wadze średniej, spójrzmy na kilka kluczowych atrybutów wielkich fighterów wagi średniej. Siła – w wadze średniej będziesz musiał zmierzyć się z większymi przeciwnikami, którzy mają więcej mięśni w swojej klatce. Ważne jest, aby mieć siłę, która pozwoli ci przełamać tych większych przeciwników i narzucić im swoją wolę w klinczu, na macie i na nogach. Wzrost – Nie musisz być tak wysoki jak waga ciężka, ale powinieneś być zbliżony do niej wzrostem. Bycie wyższym od przeciwnika daje ci przewagę w niemal każdym aspekcie MMA. Wytrzymałość – Dużym czynnikiem decydującym o tym, kto wygra walkę, jest to, kto będzie w stanie walczyć przez pełne pięć rund. To najlepszy sposób, aby zademonstrować swoją siłę, atletyzm i kondycję.

Porady dotyczące uderzania i walki w klinczu w wadze średniej

Jeśli jesteś zawodnikiem wagi średniej, który przechodzi do wagi średniej, lub wagi półśredniej, który przechodzi do wagi średniej, jest kilka zmian, które musisz wprowadzić, aby mieć jak największe szanse na sukces. Jedną z najważniejszych jest zapewnienie, że w cięższej dywizji uderzasz z większą siłą. Jeśli uderzasz tą samą techniką w wadze średniej i półśredniej, to w wadze ciężkiej Twoja siła będzie znacznie mniejsza. Aby sobie z tym poradzić, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy: Podnosić większe ciężary. Jeśli używasz tych samych ciężarów, co przeciwnik, nie odczuje on tak bardzo uderzenia, co może prowadzić do większej liczby błędów i pomyłek z jego strony. Załóż cięższy worek. Jest to świetny sposób na zwiększenie siły uderzeń przy zachowaniu tej samej techniki.

No i masz, nasz przewodnik po tym, jak walczyć jak zawodnik wagi średniej. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodnikiem wagi półśredniej, który chce przejść do wagi średniej, czy też zawodnikiem wagi średniej, który chce walczyć na najwyższym poziomie i zdobyć tytuł UFC, te wskazówki pomogą ci osiągnąć najlepsze wyniki. Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania na sukces w sportach walki i to, co sprawdza się u jednego zawodnika, może nie zadziałać u Ciebie. Jednak przy odrobinie prób i błędów oraz wysiłku, możesz stać się lepszym zawodnikiem i osiągnąć wielkie rzeczy w UFC. Jeśli nadal szukasz więcej porad na temat tego, jak odnieść sukces w wadze średniej, możesz sprawdzić nasze inne przewodniki na temat tego, jak odnieść sukces w wadze półśredniej, jak odnieść sukces w wadze półciężkiej i jak odnieść sukces w wadze ciężkiej. Pamiętaj też, że rozwój i zarządzanie swoją karierą w MMA to ważne czynniki w dłuższej perspektywie. Te artykuły również mogą w tym pomóc.

Polecane: