Zostań zawodnikiem wagi półśredniej

Redakcja

3 stycznia, 2024

Dostanie się do UFC to tylko jedna część procesu. Po otrzymaniu zaproszenia do udziału w treningach, musisz przejść eliminacje. Waga, jaką należy osiągnąć, aby dostać się do UFC, jest różna dla każdego wydarzenia, ale zazwyczaj wynosi około 10 funtów. Przeciętna waga zawodnika wagi półśredniej UFC to zazwyczaj 154-170 funtów. Nie ma ustalonej wagi dla wagi półśredniej i prawdopodobnie dlatego jest to tak popularna kategoria. Aby zostać zawodnikiem UFC, trzeba być doskonałym sportowcem. Walcząc w wadze półśredniej, trzeba umieć przyjąć cios, mieć dobrą technikę i być gotowym do walki w każdej chwili. Trzeba też mieć dobrą etykę pracy i być gotowym do poświęcenia wielu godzin, by stać się najlepszym.

Wymagania, by zostać zawodnikiem wagi półśredniej

Nie ma szczególnych wymagań, aby zostać zawodnikiem wagi półśredniej. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Najważniejszą z nich jest upewnienie się, że jesteś zdrowy. Jeśli masz jakieś kontuzje, które jesteś w stanie przezwyciężyć, możesz spróbować swoich sił w drużynie. Jeśli nie jesteś w pełni zdrowy, prawdopodobnie nie dostaniesz się do drużyny. Twój rozmiar także zależy od Ciebie. Możesz startować w wadze półśredniej, niezależnie od wzrostu i wagi.

Droga do zostania zawodnikiem wagi półśredniej

Podobnie jak w wielu innych sportach walki, możesz przejść drogę do zostania zawodnikiem wagi półśredniej. Rozpoczyna się ona od upewnienia się, że jesteś odpowiednio przygotowany do kariery w UFC. Będziesz musiał nabrać kondycji, nauczyć się podstawowych technik i nabrać dyscypliny do treningu. Gdy już to osiągniesz, niebo jest nieograniczone.

Przyszłość wagi półśredniej

Przyszłość wagi półśredniej wygląda bardzo dobrze. W ostatnich latach UFC dodało kilka nowych wydarzeń, a dywizja w wadze półśredniej jest jednym z nich. Istnieją pogłoski, że w niedalekiej przyszłości dodane zostaną kolejne wydarzenia, a dywizja welterweight będzie ich częścią. Mimo że przyszłość dywizji w wadze półśredniej rysuje się w jasnych barwach, należy pamiętać, że jest ona dopiero w powijakach. Mistrzostwa w wadze półśredniej zostały wprowadzone do UFC dopiero w 2000 roku, a więc mają dopiero 15 lat. Oznacza to, że w tej dywizji jest jeszcze duży potencjał rozwoju.

Polecane: