Weryfikacja zawodników MMA czego się spodziewać?

Redakcja

2 stycznia, 2024
Istnieje wiele błędnych przekonań na temat tego, kto może, a kto nie może uprawiać tego sportu, więc przejdźmy od razu do konkretów.
  • Nie musisz być wysoki ani gruby, aby zostać zawodnikiem. Wręcz przeciwnie, kobiety-bojowniczki są zazwyczaj niższe, mniej umięśnione i bardziej zwinne niż ich męscy koledzy.
  • Nie musisz być w doskonałej kondycji fizycznej, aby zostać wojownikiem. MMA to sport kontaktowy, ale nie trzeba być gimnastykiem, by go uprawiać.
  • Nie trzeba być przestępcą ani mieć na koncie wykroczeń, aby zostać zawodnikiem. W rzeczywistości organizacje MMA bardzo selektywnie podchodzą do tego, kogo wpuszczają, zwłaszcza jeśli ktoś ma obiecujące umiejętności i dobre nastawienie.
  • Do tego sportu może przystąpić każdy! Nie ma ograniczeń wiekowych. Jeśli więc chcesz spróbować swoich sił, zawsze możesz skontaktować się z lokalną siłownią i sprawdzić, czy nie ma wolnych miejsc w jej drużynie.

Ocena umiejętności

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie sali gimnastycznej MMA. Większość siłowni będzie miała jakiś proces weryfikacji zawodników, ale jeśli nie, zawsze możesz skontaktować się z lokalnymi organizacjami MMA i zapytać, czy mogą pomóc ci zacząć. Gdy już znajdziesz się w sali gimnastycznej, najlepiej porozmawiaj z trenerami i zadawaj im pytania. Jeśli masz szczęście, że trenujesz z dobrym instruktorem, będzie on w stanie bardzo Ci pomóc. Najlepiej zapytaj, jakich umiejętności często brakuje nowym fighterom i jakie umiejętności uważają za najważniejsze. Możesz też poszukać informacji w sieci, rozmawiając z innymi fighterami i czytając fora internetowe. Gdy już zorientujesz się, jakie umiejętności musisz poprawić, najlepiej poświęć trochę dodatkowego czasu w treningu na pracę nad tymi umiejętnościami. Jeśli już trenujesz regularnie, zawsze możesz pójść o krok dalej i zaplanować dodatkowy trening specjalnie w tym celu.

Weryfikacja zawodników MMA – badania lekarskie

Gdy już wybierzesz interesujący Cię styl walki, kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie lekarza, który przeprowadzi na Tobie badania lekarskie. Jest to ważne, ponieważ musisz wykazać lekarzowi, że posiadasz odpowiednie cechy fizyczne, by móc startować w MMA. Musisz być w stanie wykazać, że masz siłę i wytrzymałość, aby sprostać rygorom walki w MMA. W ramach badań lekarskich lekarz będzie chciał sprawdzić, czy zawodnik nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, które uniemożliwiałyby mu starty w MMA.

Weryfikacja zawodników MMA – podstawowe kryteria

Aby dostać się do MMA, będziesz musiał wykazać organizatorom, że posiadasz cechy fizyczne niezbędne do startu w MMA. Musisz wykazać, że masz siłę i wytrzymałość, aby sprostać rygorom walki w MMA. Musisz także wykazać, że masz odpowiednią budowę ciała, aby startować w MMA. Zasadniczo, aby dostać się do MMA, trzeba przejść test fizyczny. Jak to zrobić? To całkiem proste. Wystarczy znaleźć renomowaną organizację MMA, która organizuje walki w Twojej okolicy, i spróbować wziąć udział w jednym z jej wydarzeń. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie, a może nawet od razu będziesz mógł walczyć! Gdy już będziesz walczył w jakimś wydarzeniu, będziesz musiał przekonać organizację, której chcesz być częścią, że powinna podpisać z Tobą kontrakt. Będziesz musiał udowodnić, że masz umiejętności, zapał i serce, by stać się częścią organizacji.

Polecane: