Niepokonany Héctor Lombard Pedroso - kubański judoka i zawodnik MMA

Hector Lombard Pedroso zawodnik mieszanych sztuk walki

Héctor Lombard to kubański judoka i artysta mieszanych sztuk walki, walczący w kategorii 66 kg. Lombard trenuje mieszane sztuki walki od 16 roku życia i posiada czarny pas w judo.

Jest dwukrotnym mistrzem świata - zdobył srebrny medal na Pan American Judo Championships w 2015 roku oraz złoty na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. Lombard został również uznany za najlepszego zawodnika judo roku w 2015 roku przez Międzynarodową Federację Judo.

Wczesne życie

Lombard urodził się 9 listopada 1992 r. w Camagüey na Kubie. Jest najmłodszym z trojga dzieci. Jego ojciec, Orlando, był bokserem, a matka, Iris, judoczką, która reprezentowała Kubę na Panamerykańskich Mistrzostwach Judo.

W wieku 7 lat Lombard rozpoczął treningi judo w Kubańskiej Federacji Judo. Później trenował pod okiem swojego osobistego trenera, Carlosa Esteveza, który jest również szefem Kubańskiej Federacji Judo.

Judo

Lombard zaczął uprawiać judo w wieku 7 lat, a w wieku 11 lat został kadetem Kubańskiej Federacji Judo. W 2011 r. awansował do rangi juniora i został międzynarodowym zawodnikiem juniorów. W 2015 r. Lombard awansował na poziom seniorski i w tym samym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Kuby na Mistrzostwach Świata.

Lombard zadebiutował na arenie międzynarodowej dla Kuby podczas Mistrzostw Ameryki w Judo w 2011 roku, a jego pierwszy poważny międzynarodowy sukces miał miejsce podczas Pan American Judo Championships w 2015 roku, gdzie zdobył srebrny medal. W tym samym roku Lombard został mistrzem świata.

hektor mma

Mieszane Sztuki Walki

W lutym 2016 r. ogłoszono, że Lombard podpisał kontrakt z Ultimate Fighting Championship (UFC). Lombard zadebiutował dla organizacji na UFC 204 w październiku przeciwko Abelowi Trujillo. Lombard wygrał walkę przez poddanie w trzeciej rundzie.

Na UFC 207 w grudniu Lombard zmierzył się z Devinem Clarkiem i wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie.

Dlaczego warto wybrać siłownie zewnętrzne?

Siłownia plenerowa to miejsce, w którym ludzie ćwiczą na świeżym powietrzu. Zwykle można je znaleźć w parkach, na plażach lub w pobliżu szlaków turystycznych. Siłownie zewnętrzne zapewniają bardziej naturalne i malownicze środowisko do ćwiczeń niż tradycyjna siłownia wewnętrzna. Siłownie zewnętrzne są również tańsze niż ich kryte odpowiedniki, ponieważ nie wymagają żadnego sprzętu ani prądu.

Oto niektóre z zalet siłowni na świeżym powietrzu:
Zapewnia bardziej naturalne i malownicze środowisko do ćwiczeń
Tańsze niż siłownia wewnętrzna
Pozwala ćwiczyć w różnych porach roku
Daje możliwość poznania nowych ludzi

Olimpijczyk

We wrześniu 2016 roku ogłoszono, że Lombard został dodany do olimpijskiej reprezentacji Kuby. Zadebiutował na olimpiadzie podczas zawodów judo na Igrzyskach Olimpijskich w Rio i w swoim pierwszym pojedynku pokonał Brazylijczyka Bruno Rodriguesa.

Lombard zdobył kolejny złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w Brazylii.

Mistrz Świata

We wrześniu 2017 roku ogłoszono, że Lombard podpisał nowy kontrakt z UFC i miał zadebiutować na imprezie UFC Fight Night w swoim rodzinnym kraju na Kubie w październiku.

Na UFC Fight Night 105 w listopadzie 2017 roku, Lombard zmierzył się z Jakiem Matthewsem w trzyrundowej walce przez poddanie. Po pojedynku, matchmaker dla UFC's Latin America, Carlo Trappes, Jr, powiedział, że obawiali się, że Lombard nie ukończy walki ze względu na brak doświadczenia i że szukali nowego przeciwnika dla Lombarda.

Plany na przyszłość

W styczniu 2018 roku UFC podpisało nowy kontrakt z Kubą i ogłosiło, że powróci do Hawany na Kubie w maju i zorganizuje wydarzenie o nazwie UFC Fight Night 126. Lombard miał zadebiutować w UFC na tym wydarzeniu, ale został zmuszony do wycofania się z karty walk z powodu kontuzji.

Słowa podsumowujące

Héctor Lombard jest jednym z najbardziej utytułowanych i utytułowanych judoków w historii Kuby. W swojej karierze osiągnął wiele wspaniałych rzeczy, w tym zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich i srebrny na Mistrzostwach Świata.

Podobnie jak zawodnicy judo, Lombard w młodym wieku rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki i również odniósł sukces w tej dyscyplinie. Lombard zdobył wiele tytułów w judo, z których najważniejszym jest tytuł mistrza świata, a teraz chce przenieść swoją serię zwycięstw na najwyższy poziom.

Dzięki treningom w judo i MMA Lombard posiada umiejętności i techniki, które pozwalają mu zostać mistrzem świata w obu dyscyplinach sportu, a dzięki ciężkiej pracy może to osiągnąć w przyszłości. Przed Lombardem rysuje się świetlana przyszłość w sporcie i oczekuje się, że stanie się wielkim symbolem kubańskiego judo i MMA.