UFC Fight Night: Na co zwrócić uwagę?

gala UFC Fight Night

UFC FIGHT NIGHT - na co zwrócić uwagę. Najnowszą odsłonę UFC w świecie kart Fight Night zainauguruje głośne starcie dwóch największych gwiazd tej organizacji - byłego mistrza wagi lekkiej Eddiego Alvareza i byłego króla Bellatora Willa Brooksa. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o tej gali.

O której godzinie odbędzie się gala UFC Fight Night Gila?

Gala UFC Fight Night Gila: Na co zwrócić uwagę karta odbędzie się w Valley View Casino Center w San Diego w Kalifornii. Główna karta rozpocznie się o 22:00 ET w sobotę, 4 lutego, z wczesną kartą prelimsową rozpoczynającą się o 20:00 ET na UFC Fight Pass.

Alvarez vs. Brooks główne wydarzenie

Były mistrz wagi lekkiej Eddie Alvarez zadebiutuje w wadze półśredniej w walce z byłym królem Bellatora Willem Brooksem w głównym wydarzeniu gali UFC Fight Night Gila. Alvarez, który obecnie ma za sobą dwie przegrane walki w wadze lekkiej, w październiku ubiegłego roku z powodzeniem przeszedł do wagi półśredniej, by zmierzyć się z byłym mistrzem Mattem Brownem. Walkę przegrał jednogłośną decyzją, ale swoją postawą i determinacją zaimponował fanom i komentatorom MMA.

Tymczasem Brooks, który ma za sobą zwycięstwa nad byłymi mistrzami Bellatora Michaelem Chandlerem i Eddiem Alvarezem, jest jednym z najgorętszych zawodników wagi półciężkiej w UFC. Walka Alvarez vs. Brooks będzie bardzo oczekiwanym starciem byłych mistrzów wagi lekkiej, którego zwycięzca będzie miał szansę na zajęcie wysokiej pozycji w dywizji.

Overeem vs. Arlovski

Były mistrz wagi ciężkiej Fabricio Werdum wystąpi w drugiej obronie swojego tytułu w wadze ciężkiej przeciwko byłemu mistrzowi UFC w wadze ciężkiej Juniorowi Dos Santosowi w co-main evencie karty UFC Fight Night Gila. Werdum, który zdobył tytuł wagi ciężkiej w grudniu 2016 roku, skutecznie obronił pas przeciwko byłemu mistrzowi Stipe Miocicowi w swojej pierwszej obronie. Dos Santos przegrał przez TKO z Alistairem Overeemem w grudniu zeszłego roku, więc walka Werduma z Overeemem będzie walką unifikacyjną.

Na gali zadebiutuje również były mistrz UFC w wadze półciężkiej Tito Ortiz, który będzie walczył w wadze średniej z jeszcze nie ogłoszonym przeciwnikiem. Ortiz, który ostatnio występował w wadze lekkiej Bellatora, zadebiutuje w wadze średniej w wieku 41 lat.

Demian Maia vs Gunnar Nelson

W jednej z najbardziej ekscytujących walk w wadze półśredniej w tym roku, jeśli chodzi o 170 funtów, były mistrz tymczasowy Demian Maia zmierzy się z byłym mistrzem WEC i UFC w wadze lekkiej, uczestnikiem programu Dany White'a Contender: 71 Gunnar Nelson.

Maia, czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, który ma obecnie 10 zwycięskich walk, ma za sobą wygraną przez poddanie nad Jorge Masvidalem w listopadzie. Były mistrz wagi półśredniej UFC jest jednym z najlepszych grapplerów w historii tego sportu i jednym z najgroźniejszych zawodników walczących przez poddanie w wadze półśredniej.

Nelson, który w lutym wygrał jednogłośną decyzją z Dhiego Limą, jest jednym z najbardziej eksplozywnych zawodników w wadze 155 funtów na świecie. Były pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze 155 funtów, który trenuje z byłymi mistrzami UFC Bensonem Hendersonem i Anthonym Pettisem w Alliance MMA w Las Vegas, wystąpi w UFC po raz trzeci w wieku 32 lat.

Podsumowanie - jakie są najważniejsze wnioski?

UFC FIGHT NIGHT: GILA podkreśla zaangażowanie UFC w regularne pokazywanie talentów z najwyższej półki wagi półśredniej i lekkiej. Zarówno Alvarez, jak i Brooks w przeszłości walczyli w wadze lekkiej, a teraz awansowali do wagi półśredniej, by zmierzyć się z rywalami z pierwszej dziesiątki.

Poza głównym wydarzeniem, na karcie walk nie zabraknie ciekawych pojedynków, m.in. były mistrz wagi półciężkiej Ortiz vs. mistrz wagi średniej Bellatora, Werdum vs. Overeem o tytuł w wadze ciężkiej oraz Maia vs. Nelson o tymczasowy tytuł w wadze półśredniej.

UFC FIGHT NIGHT: GILA to nie tylko karta z dobrymi walkami, to także karta z mnóstwem intryg, z kilkoma potencjalnymi eliminacjami do tytułów i będzie to karta, którą warto się delektować.